image image image image
Parafia św. Marcina 36-626 Jawiszowice
pl. Św. Marcina 1
tel. 32/211 14 09
jawiszowice[at]katolik.bielsko.pl
dekanat jawiszowicki

PKO BANK POLSKI
35 1020 1390 0000 6302 0446 2453
Kościół - bezpieczniejszy W obecności licznie zebranych parafian i gości 2 października, mimo słonecznej aury z dachu zabytkowej drewnianej świątyni pw. św. Marcina spływały strugi wody. Woda pojawiła się za sprawą instalacji gaśniczej.

Czytaj więcej
Nasz zabytek Narodowy Instytut Dziedzictwa wpisał 9 stycznia 1969 roku nasz kościół parafialny p.w. św. Marcina do Rejestru zabytków nieruchomych w województwie małopolskim. Numer rejestracyjny - A-81 z 9.01.1969.
Nasza duma Jesteśmy dumni z naszego kościoła. Cieszymy się jego pięknem i wartością. Dla nas to nie tylko duma, ale także zobowiązanie do wielkiej troski i opieki. Stąd konieczność dokonywania systematycznych prac konserwacyjnych. Chodzi o to, aby nasz Boży dom pozostawić następnym pokoleniom wraz z całym dziedzictwem wiary naszych przodków.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

Bardzo proszę Radę parafialną i ekonomiczną na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00.

We czwartek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.

W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę na sumie roczki, oraz nietypowa uroczystość; wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbe. Ponieważ relikwie otrzymaliśmy z Niepokalanowa, aktu tego dokona Ojciec Franciszkanin; Piotr Cuber z Klasztoru w Harmężach. Będzie uroczyste wniesienie relikwii, może Chór zaśpiewa coś o męczennikach, a na koniec ucałujemy relikwie.

Przez cały tydzień od poniedziałku do soboty Roraty o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, symbolem oczekiwania na przyjście Jezusa. Od poniedziałku do piątku mamy dla najmłodszych przygotowane wyklejanki.

Na bocznym ołtarzu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Za każdą święcę przekazaliśmy na cele Caritas 3 złote 80 groszy.

Przedświąteczny sakrament pokuty będzie u nas 21 grudnia, w piątek od 8.00 do 17.00. Jednocześnie, z wyprzedzeniem chciałbym ogłosić, że właśnie w ten ostatni piątek przed świętami, chcemy przez całą noc adorować Najświętszy Sakrament aż do soboty rano. (tj. 21 na 22 grudnia) Tę adorację poprowadzą nasze grupy parafialne, szczególnie Winny Krzew. W związku z tym na bocznym ołtarzu jest wystawiona lista, gdzie można się wpisywać, począwszy od piątku godz. 21.00 do soboty godz. 7.00. Chodzi o to aby była pewność, że zawsze jest w kościele ktoś obecny. Zadbamy o ogrzewanie i dywan na środku, bo tak jak w Częstochowie ktoś może modlić się leżąc krzyżem.

Bóg zapłać sprzątającym kościół Wiernym z Jana Pawła II, prosimy Parafian z tej samej ulicy 34 do 54, oraz Przecznej 91 do 96.

Dzisiaj do nabycia GN i Niedziela.
Ks. Henryk Zątek

Dane kontaktowe

  • Parafia św. Marcina
  • 36-626 Jawiszowice
  • pl. Św. Marcina 1
  • tel. 32/211 14 09
  • jawiszowice[at]katolik.bielsko.pl
1.jpg