image image image image
Parafia św. Marcina 36-626 Jawiszowice
pl. Św. Marcina 1
tel. 32/211 14 09
jawiszowice[at]katolik.bielsko.pl
dekanat jawiszowicki

PKO BANK POLSKI
35 1020 1390 0000 6302 0446 2453
Kościół - bezpieczniejszy W obecności licznie zebranych parafian i gości 2 października, mimo słonecznej aury z dachu zabytkowej drewnianej świątyni pw. św. Marcina spływały strugi wody. Woda pojawiła się za sprawą instalacji gaśniczej.

Czytaj więcej
Nasz zabytek Narodowy Instytut Dziedzictwa wpisał 9 stycznia 1969 roku nasz kościół parafialny p.w. św. Marcina do Rejestru zabytków nieruchomych w województwie małopolskim. Numer rejestracyjny - A-81 z 9.01.1969.
Nasza duma Jesteśmy dumni z naszego kościoła. Cieszymy się jego pięknem i wartością. Dla nas to nie tylko duma, ale także zobowiązanie do wielkiej troski i opieki. Stąd konieczność dokonywania systematycznych prac konserwacyjnych. Chodzi o to, aby nasz Boży dom pozostawić następnym pokoleniom wraz z całym dziedzictwem wiary naszych przodków.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 16.00. Wieczorna msza św. już bez kazania.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

We czwartek o godz. 18.30 na Moherówce ewangelizacja Alpha dla Młodzieży. Można dołączyć do spotkań. Szczególnie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, po niej wieczorna eucharystia. Po niej adoracja Krzyża św. według ostatnich słów Zbawiciela na krzyżu. Na adorację zaprasza Krzew Winny.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczniemy nią Wielki Tydzień. Na każdej eucharystii poświęcenie palm. Po sumie konkurs palmowy. Rozpoczną się też rekolekcje parafialne. Program dla każdej rodziny u ministrantów. Rekolekcje poprowadzi ks. Kamilianin pracujący w Gruzji. W ramach rekolekcji we Wielki Wtorek będą odwiedziny chorych, a w Wielką Środę spowiedź św. parafialna. Od przyszłej niedzieli również będzie zmiana czasu, dlatego wieczorna msza św za tydzień będzie o godz. 18.00.

Bóg zapłać sprzątającym kościół Parafianom z ul. Pocztowej, prosimy o dyżur Wiernych z tejże ulicy 74 do 77, Astrów, Różanej i Bratków.


Ks. Henryk Zątek

Dane kontaktowe

  • Parafia św. Marcina
  • 36-626 Jawiszowice
  • pl. Św. Marcina 1
  • tel. 32/211 14 09
  • jawiszowice[at]katolik.bielsko.pl
4.jpg